سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بررسی دلایل افزایش قیمت سکه بهار آزادی

با توجه به اینکه وزیر اقتصادی مختصراً به نحوه محاسبه سکه بهار آزادی اشاره کرده است، گروه اقتصادی خبرگزاری فارس نحوه محاسبه دقیق قیمت سکه را برای بدست آوردن قیمت واقعی آن منتشر می‌کند تا خریداران قیمت سکه با محاسبه ارزش سکه نسبت به خرید این کالا تصمیم گیری کنند.

 

تغیرات ارزی و قیمت سکه امروز

با توجه به اهمیت نرخ ارز و مسکوکات طلا برای عموم مردم و بنگاه‌های اقتصادی، روزانه پیش از افتتاح قیمت‌های بازار آزاد، نسبت به ارائه پیش بینی قیمت‌ها بر اساس داده‌های سری زمانی، مباحث اقتصادسنجی و فرمول‌های ریاضی اقدام می‌نمایند که در تحلیل پیش روی، شاهد پیش بینی قیمت سکه امروز پنجشنبه مورخ 5 اردیبهشت 1398 می‌باشید.

قیمت سکه بهار آزادی

احتمال تغیرات قیمت سکه بهار آزادی در بازار

 مطابق پیش بینی قیمت سکه بهار آزادی توسط تیم کارشناسان اقتصادنیوز در روز گذشته کاری بازار آزاد و مقایسه آن با قیمت‌های اختتامیه بازار آزاد متوجه می‌شویم که درصد خطای پیش بینی برای سکه طرح قدیم در کمترین قیمت 0.14%- و در بیشترین قیمت 1.50% و درصد خطای پیش بینی برای سکه طرح جدید (امامی) در کمترین قیمت 0.35%- و در بیشترین قیمت 1.37% می‌باشد.

قیمت سکه سنا در بازار تهران

قیمت خرید دلار سامانه سنای بانک مرکزی در مورخ پنجشنبه 2 اسفند ماه 1397 مبلغ 129.200 ریال و قیمت فروش آن 129.700 ریال و قیمت خرید یورو 151.000 ریال و قیمت فروش آن 151.500 ریال اعلام گردید؛ بازار سنا نسبت به روز کاری خود در روز پنجشنبه به طور میانگین 2000 ریال افزایش در قیمت یورو داشته است ولیکن قیمت دلار بدون تغییر مانده است…

یک رسانه وابسته به نومحافظه‌کاران آمریکایی ادعا کرده برخی از اعضای دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای اطمینان از پابرجاماندن برجام، وارد گفتگو‌هایی محرمانه با کشور‌های اروپایی شده‌اند

پایگاه «واشنگتن‌فری‌بیکن» که همانند نومحافظه‌کاران آمریکایی از فشار حداکثری علیه ایران حمایت می‌کند  قیمت سکه بهار آزادی روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه مدعی شده برخی مقام‌های دولت ترامپ سیاست‌هایی دنبال می‌کنند که هدف آن‌ها حفظ بخش‌های زیادی از توافق هسته‌ای ایران است.(فارس)

افزایش تنش های منطقه ای و رشد قیمت سکه بهار آزادی

یک منبع دیپلماتیک نیز روز پنجشنبه گفت که یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا در دیدار با مقامات دولت کره‌جنوبی و ژاپن با آن‌ها درباره کاهش واردات نفت از ایران گفتگو کرده است.

به نقل از رویترز، آمریکا و چین 6 تفاهم‌نامه درباره مسائل ساختاری اصلی در مسیر کاهش خصومت تجاری خود امضا کردند. تفاهم‌نامه‌های امضا شده میان آمریکا و قیمت سکه بهار آزادی شامل مالکیت معنوی، خدمات، انتقال فناوری، ارز و موانع غیرتعرفه‌ای است. مذاکره کنندگان آمریکا و چین همچنین در حال بررسی فهرستی شامل ده اقدام برای پرداختن به موضوع عدم توازن تجاری میان دو کشور هستند.

صلاً تمایلی به پیش بینی افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد نداریم. لیکن هیچ دلیل مثبتی در جهت مثبت شدن تراز تجاری و افزایش ارزش پول ملی در وقایع فوق مشاهده نمی‌شود.

 

برای چندمین مرتبه در طی روز‌های اخیر اعلام می‌داریم که افزایش تقاضا در بازار آزاد، از لحاظ علمی و عملی، عرضه را دچار مشکل خواهد نمود و اثر آن چیزی جز افزایش قیمت‌ها نخواهد بود.

امید است که این افزایش‌ها به شکلی جهشی و با سواستفاده سوداگران بازار آزاد نباشد.

پیش بینی قیمت سکه بهار آزادی

همانگونه که مخاطبین همیشگی این بخش از پایگاه خبری مستحضر هستند، کارشناسان  اقتصادنیوز با توجه به اهمیت نرخ ارز و مسکوکات طلا برای عموم مردم و بنگاه های اقتصادی، از مورخ 19 شهریور ماه سال 1397، روزانه پیش از افتتاح قیمت‌های بازار آزاد در ساعت 00:30 بامداد، به عنوان یکی از معدود ترین پایگاه های خبری کشور، قیمت سکه بهار آزادی نسبت به ارائه پیش بینی قیمت‌های بازار آزاد  بر اساس داده های سری زمانی، مباحث اقتصادسنجی و فرمول های ریاضی اقدام نموده اند که در 91% موارد درصد خطای پیش بینی های ارائه شده زیر یک درصد بوده است.

پیش بینی های ارائه شده به عنوان تحلیل آماری و بدون انتفاع مالی توسط این پایگاه خبری ارائه شده و شدیداً هرگونه خرید و فروش ارز و مسکوکات طلا را در بازار آزاد را نهی می کنیم.

تحلیل های ارائه شده با توجه به 500 نفر ساعت مطالعه بنیادی در سال 1397 همراه بوده و برای هر تحلیل به صورت خاص در سال گذشته، هر روز تقریباً مابین 10 الی 25 نفر ساعت زمان صرف شده است. حال برای ارتقای تحلیل ها در سال جدید با صرف 200 نفر ساعت کارشناسی مجدد و با افزودن 15 المان جدید در تحلیل ها، امیدواریم با کیفیت بیشتری پیش بینی های دقیق تری تقدیم مخاطبین عزیزمان نماییم.

مطابق پیش بینی قیمت سکه بهار آزادی توسط تیم کارشناسان اقتصادنیوز در روز گذشته کاری بازار آزاد و مقایسه آن با قیمت‌های اختتامیه بازار آزاد متوجه می شویم که درصد خطای پیش بینی برای سکه طرح قدیم در کمترین قیمت 2.37%- و در بیشترین قیمت 3.40%- و درصد خطای پیش بینی برای سکه طرح جدید (امامی) در کمترین قیمت 0.09% و در بیشترین قیمت 0.64% می‌باشد؛ آخرین قیمت سکه بهار آزادی در بازار که این درصد خطا در سکه طرح امامی زیر یک درصد بوده که البته در سکه طرح قدیم بدلیل عدم بروزرسانی قیمت ها درصد خطا بالاتر بوده که به احتمال زیاد در طی روز جاری این اختلاف را جبران نماید.

آخرین قیمت سکه بهار آزادی در بازار


قیمت سکه بهار آزادی امروز

قیمت زنده
4,745,000
تغییر
30000.00
درصد تغییر
0.63
بیشترین
4745000
کمترین
4645000
آخرین بروزرسانی
2/4 16:00